IČO: 186 29 059


Kontakt:

Haima CZ se sídlem:
Klinika dětské hematologie a onkologie
V Úvalu 84
Praha 5 - Motol
15006

Tel.: 777 650 600 

HAIMA CZ - zprávy z tisku

14.6.2015 - Poděkování za výtěžek z výstavy žáků Masarykovy ZŠ a mezinárodní školy AFNORTH International School

 

Vadou těla se duše nezohaví, ale krásou duše se zdobí i tělo.

L. A. Seneca

Žáci I. a II. stupně Masarykovy ZŠ a mezinárodní školy AFNORTH International School vytvořili pod vedením svých učitelek výtvarné práce na zadané téma, některé paní učitelky poskytly své vlastní práce. Vystaveno je 245 obrázků. Vybráno bylo 11 670 Kč. Děkujeme všem návštěvníkům za finanční dary! O příjemnou atmosféru se postarala Eliška Sýkorová svým hudebním vystoupením – zahrála a zazpívala pět svých vlastních skladeb v češtině a francouzštině. Za zajištění květin pro paní učitelky děkujeme p. Juřenové a finanční příspěvek MČ Praha 21, paní učitelce Hanouskové a Vrátné za výborné koláčky vlastní výroby. Újezd nad Lesy touto akcí přispěl na vybavení nemocnice a školní pomůcky pro nemocné děti, které se ve svém věku potýkají se zákeřnou chorobou

Zamluvené obrázky budou předány jejich majitelům po skončení výstavy, která potrvá do 4.4.2015.

 

Poděkování žákům Masarykovy ZŠ

4.A  p. uč. Mgr. Martina Vrátná

5.A  p. uč. Mgr. Václava Valentová

5.B  p. uč. Mgr. Irena Hanousková

5.C  p. uč. Mgr. Ilona Novotná

5.D  p. uč. Mgr. Eva Lukešová

6.A, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.C, 9.A, 9.B

p. uč. Mgr. Jana Kurková

6.B  p. uč. Mgr. Václava Valentová

8.B, 9.C p. uč. Mgr. Libuše Najmanová

AFNORTH (německá a americká sekce)

p. uč. Mary Beaujean (USA), Katja Hobohm a Dörte Müller (Německo)

a děti jsou z různých zemí EU, včetně Estonska

Za organizační tým:

Ing. Eva Danielová, Újezdské muzeum

Mgr. Václava Valentová, Masarykova ZŠ

 

FN v Motole zpříjemňuje pobyt dětským pacientům, hematologii a onkologii rozveselí „Krkouni“

1.12.2014

Fakultní nemocnice v Motole dále pracuje na zpříjemňování pobytu dětským pacientům. Prostředí na Klinice dětské hematologie a onkologie nově rozveselují kreslené postavičky „Krkouni“. Ti jsou totiž hlavním motivem na více než stovce kusů povlečení, které FN v Motole daroval vyhledávač slev Skrz.cz.

Veselé povlečení není v Motole první snahou o zpříjemnění pobytu dětským pacientům. „Krkouni“ autorky Romany Andělové ze studia ANGELart zdobí již několik let stěny oddělení dětské hematologie. K výzdobě zdí se nyní přidá i 104 kusů veselého povlečení. „Někomu to může přidat jako maličkost, děti tu však bojují se zákeřnými a leckdy zdlouhavými nemocemi. Každé takové rozveselení je pro ně strašně důležité,“ říká Vladimír Komrska, primář Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol.

Kvalitní ložní povlečení firmy Matějovský daroval FN v Motole vyhledávač slev Skrz.cz, který již v minulosti pomohl díky aktivitě svých uživatelů vymalovat dětská oddělení jihlavské a kladenské nemocnice. „Uvědomujeme si, že díky svému postavení můžeme být užiteční lidem ve svém okolí,
a byla by škoda toho nevyužít. Obzvlášť když vidíme, jak jsou naši uživatelé rádi, že se můžou do podobných projektů zapojit a přispět tak na dobrou věc,“ vysvětluje ředitel Skrz.cz Petr Kováčik.

Partnery akce jsou vyhledávač slev Skrz.cz, studio ANGELart, povlečení Matějovský a nakladatelství Fragment.  

Kdo jsou Krkouni?
Krkouni jsou projektem, který má bavit a vzdělávat děti – najdete je nejen na webových stránkách Krkouni.cz, ale také na ČT 1 v pořadu Bimbuli. Charitativním posláním Krkounů je zejména zpříjemňování pobytu malých pacientů v nemocnicích.
---------------
O Skrz.cz
Skrz.cz je největší vyhledávač akčního zboží a slev v České republice – denně svým uživatelům nabízí ty nejzajímavější a nejvýhodnější nabídky zboží a služeb ze slevových portálů, eshopů a retail letáků. Od listopadu 2014 také připravuje 2x týdně speciální „Tematické dny“ se zaměřením na konkrétní produkty. Uživatelům také nabízí služby „Ombudsmana“ a pomáhá tak řešit dotazy k nabízeným službám. Od roku 2014 Skrz.cz také podporuje a je partnerem významných online a e-commerce  konferencí.

 

Religion Clothing Prague

18.11.2014

Religion Clothing Prague představila novou kolekci a přispěla Klinice dětské hematologie a onkologie (FN Motol)

Religion Clothing Prague myslí na děti ...

Další ze série módních přehlídek britské streetové značky Religion Clothing se uskutečnila 13. listopadu 2014 od 19 hodin v pražském Carioca Cabaretu. Fashion show uvedla novou trendy kolekci této neotřelé módy. O kulturní vložku se postarala Sabina Křováková, Jaro Smejkal, Last Station, jedinečná vlasová show Michala Červeného a jeho Michelangelo týmu a exkluzivně pro Religion Clothing se ukázala modelka Aneta Vignerová a model Lukáš Krása, který chodí přehlídky pouze v zahraničí. Součástí programu byla také tombola o hodnotné ceny. Celým večerem provázela výborná a vtipná Veronika Sasková. Výtěžek z akce ve výši 31 814 Kč putuje Klinice dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol.

Religion Clothing – stylová móda plná neotřelých, originálních a provokujících outfitů. Tato značka pochází z Londýna a je inspirována „ulicí“. S Religion Clothing se ztotožňuje celá řada známých osobností, např. Rihhana, Rita Ora. V Čechách, kde se čím dál tím více prosazuje a stává se velmi populární, si získala zpěváka Jaro Smejkala, zpěvačku Sabinu Křovákovou nebo skupinu Nebe a spoustu dalších tváří showbusinessu.

„Skutečnou originalitu podtrhuje také to, že každý kousek je vyráběn jen v omezeném malém množství, většinou se dováží dva až tři kousky. Jde o módu mířenou na každého, kdo se chce odlišit, provokovat, být IN a nezapadat do davu,“ komentuje značku Soňa Čechmanová, majitelka společnosti Mestre Miorani, která má výhradní zastoupení pro ČR.

Religion Clothing myslí na děti s vážným onemocněním, proto se večírek nesl v charitativním duchu. Výtěžek z dobrovolného vstupného a z exkluzivní tomboly putuje na konto Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. V průběhu večera předala majitelka Mestre Miorani Soňa Čechmanová šek na téměř 32 000 Kč MUDr. Evě Pukančíkové z FN Motol.

Všichni účinkující doprovodného programu večera, vč. moderátorky, se zřekli svého honoráře.

Originální outfity oblékla například modelka a Česká Miss 2009 Aneta Vignerová, modelka a finalistka České Miss 2009 Julie Zugarová, Miss Tattoo Convention 2014 Leila Abdulnourová, modelka Nell Novorytová a Iva Nezavdalová. Pánskou část pak model Tomáš Ulč, Jiří Gross, Marek Volf, BlackJesus Bte, Andrew Valenta a nejžádanější český muž Lukáš Krása. O visage modelů a modelek se postaral make-up artist Pavel Kortan, o styling Jakub a Nikol Ponerovi.

Tombola byla lákavá a nabídla víkendový wellness pobyt na Monínci, poukazy na konzumaci v Carioca Cabaretu, Budha Baru, Alibi Coctail & Music Baru, restauraci u Ševce Matouče, poukaz Oliviersfood.cz, služby Lupe Art Photography, Claudie Marcekové, služby ve studiu Michelangelo Michala Červeného, vstupenky na představení v Divadle na Vinohradech, kde hraje Michal Novotný. Ceny přispěla také společnost CE-BET, Foxtrot Group, Top Trend SB, Hodiny - klenoty Skála, skupina NEBE a Last Station, a v neposlední řadě i poukazy na nákup v obchodě Religion Clothing Prague.


Více zde: http://www.mestre-store.com/news/religion-clothing-prague-predstavila-novou-kolekci-a-prispela-na-detskou-onkologii-a-hematologii-fn-motol-/

 

Za Religion Clothing Prague

Mestre Miorani s.r.o.

Soňa Čechmanová

 

Fashion show Religion Clothing přispěla na dětskou onkologii

19.8.2014

Britská značka Religion Clothing, kterou v ČR zastupuje firma Mestre Miorani,  představila 14. srpna v Praze v KU Baru svou novou kolekci. Módní přehlídka se nesla v duchu charitativního večírku. Výtěžek z celé akce byl darován Dětské klinice hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. Na účet kliniky se celkově vybralo 12 430 Kč. V rámci doprovodného programu se uskutečnila tombola, vydražil se vlastnoručně podepsaný dres všech hráčů aktuální sestavy AC Sparta Praha. A nechybělo ani hudební vystoupení v podání Jaro Smejkala, kapely Nebe a zpěvaček Dannie a Kristie. Celou akci moderovala Veronika Sasková.

Novou kolekci streatové značky Religion Clothing, která je inspirována „ulicí“ východního Londýna, předvedla modelka Míša Štoudková, Bláža Hlasová, Tereza Fleková, Nell Novorytová, Eliška Huráková a Miss tattoo 2014 Leila Abdulnourová. Pánské outfity pak zpěvák skupiny Nebe Petr Harazin a kytarista Štěpán Petrů, model Marek Volf, Tomáš Ulč a Tomáš Saňa. Religion Clothing je stylová móda pro všechny, co mají rádi originalitu a nevšednost. O visage modelů a modelek se postaral make-up artist Pavel Kortán a jeho tým.

V průběhu večera proběhla tombola o opravdu výjimečné a hodnotné ceny. Výtěžek z tomboly, dražby dresu AC Sparta a dobrovolného vstupného byl věnován Dětské klinice hematologie a onkologie 2. LN UK a FN Motol. Šek v hodnotě 12 430 Kč převzala za FN Motol psycholožka PhDr. Věra Reichlová.

„Vybranou částku lze dobře využít  k nákupu některých věcí, jako jsou výtvarné pomůcky či hračky, které zpříjemní našim malým pacientům dlouhý a náročný pobyt v nemocnici. Nemocné děti leží na naší klinice dlouho, některé i řadu měsíců, a tak každé ukrácení času je vítané. Zdravotní pojišťovny hradí léčbu, ale na takovéto pomůcky lze získat prostředky výhradně jen od sponzorů. Jsme opravdu rádi, že budeme moci dětem, díky vašim příspěvkům, udělat radost, protože jsme přesvědčeni, že dobrá nálada urychluje uzdravování,“ poděkoval prim. MUDr. Vladimír Komrska, CSc., Klinika dětské hematologie a onkologie FN Motol.

Celým večerem provázela moderátorka Veronika Sasková, která mimo jiné vyhlásila štědrou tombolu, v níž se objevily ceny jako Peugot 407 coupe (půjčení na jeden měsíc), voucher do tetovacího salonu Bloody Blue v hodnotě 3 tis. Kč, voucher na oblečení Religion Clothing v hodnotě 3 tis. Kč, voucher na barmanský kurzKU Baru, voucher na konzumaci v hodnotě 2 tis. Kč v KU Baru, voucher do salonu Pretty Woman and Man v hodnotě 3 900 Kč (10 terapií metody Bailine), permanentka (20 vstupů) do Fitness Station Radlice v hodnotě 2 900 Kč, voucher na nakupování se stylistou Filipem Vaňkem, voucher na kosmetiku Papilio v hodnotě 1 tis. Kč, voucher na make-up od Pavla Kortána v hodnotě 2 tis. Kč.


Více informací na:

https://www.facebook.com/ReligionClothingPraha?fref=ts

http://www.mestre-store.com/

 

Monínec Kooperativa Cup 2013

11.3.2013

Dne 10. 3. 2013 proběhl na Monínci za přispění sponzorů a partnerů druhý ročník charitativního lyžařského závodu pod názvem Monínec Kooperativa Cup 2013.

Do závodu se přihlásilo celkem 102 závodníků, mezi nimiž se objevily i známé osobnosti. Např. herec Jan Antonín Duchoslav, „kuchař“ Jiří Babica, bývalý závodník Petr Záhrobský a další. Celkovým vítězem se stejně jako vloni, s časem 50.87 s stal Petr Suchánek.

Součástí závodu byl i doprovodný program pro diváky se soutěžemi. Pokud se přihlížející zrovna nevěnovali povzbuzování svých favoritů, mohli vyzkoušet např. běh na sněžnicích, bungee running, hod polenem do dálky, nasazování sněhových řetězů na čas, projet se na segwayi, nebo ochutnat čerstvé mléko z rodinné farmy u Drhovských.

O nejmenší lyžaře se starali instruktoři z naší lyžařské školy Maro v prostorách školky, kde byl připraven Brumíkův slalom a další soutěže.

Ještě před vyhlášením výsledků proběhla dražba závodní kombinézy, kterou věnoval pan Petr Záhrobský. Nakonec se vydražila za 6000,- Kč.

Jsme velice rádi, že akce splnila svůj účel a můžeme na konto Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol připsat částku 150 000,- Kč. Za to vděčíme hlavně sponzorům a partnerům akce, kterými byli:
Kooperativa a. s., Sportcentrum Monínec s. r. o., lyžařská škola Maro, autocentrum Bupi, Záhrobský racing, Relax a rádio Blaník. Moc děkujeme skiareálu Monínec, že nám umožnil akci v areálu uspořádat.

 

Chodovští florbalisté navštívili děti v Motole

26.9.2012

Ve středu 26. září vyrazila šestice zástupců florbalového klubu Chodov do Fakultní nemocnice Motol, kde předala dětem několik destítek plyšových hraček, které klub vybral v rámci akce „Na Pardubice s plyšákem“ poté, co hlavní hvězda mužského týmu Matěj Jendrišák překonal rekord v počtu kanadských bodů za jednu extraligovou sezónu.

Bohužel právě Matěj Jendrišák se nakonec akce nemohl zúčastnit, kvůli lehkému onemocnění. Chodov tak zastupovali brankář Jan Barák, legenda českého florbalu Radim Cepek, David Podhráský, Martin Flousek a ženskou složku Kristýna Provázková a Kristýna Jiříčková.

Florbalisté nejdříve zamířili na lůžkové oddělení dětské chirurgie, kde dětem povyprávěli o svém sportu a předali jim velkou část plyšových hraček. Poté se hráči přesunuli na Kliniku dětské hematologie a onkologie, kde si nejprve asi hodinu povídali s mladými pacienty i lékařským personálem a poté došlo i na návštěvy pokojů, kde mimo jiné florbalisté popřáli jedné z dívek k dnešním třináctým narozeninám. Chodovští hráči zde také předali zbytek plyšových hraček a další drobné dárky.

„Pro nás to byla skvělá zkušenost a jsme hrozně rádi, že jsme mohli hračky dětem předat osobně. Není asi lepší pocit než vidět úsměv na dětské tváři, zvláště v nemocnici, kde děti často musí trávit velmi dlouhou dobu.“ Řekl k návštěvě Motola brankář Jan Barák.

Psycholožka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol PhDr. Věra Reichlová návštěvu florbalistů velmi ocenila: „Děti tu často tráví dlouho dobu a každá taková akce je pro ně velkým zpestřením. Sportovci jsou navíc zvyklí na tvrdý trénink a dětem tak dodávají inspiraci a sílu.“

Ještě před odchodem se chodovští florbalisté dohodli se zástupci kliniky na budoucí spolupráci, v rámci které by děti navštívily některý z domácích zápasů Chodova a také si florbal samy vyzkoušely.

 

Na kole dětem Vysočinou 2012

23.8.2012

Stejně jako vloni, i v letošním roce pořádáme dobročinnou cyklojízdu Na kole dětem Vysočinou. Letošní ročník se uskuteční v sobotu, 8. září 2012. Start pelotonu je opět na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči v 10:00, platba dobrovolného startovného bude probíhat od 8:30. V čele pelotonu pojede mistr světa v jízdě na vysokém kole, pan Josef Zimovčák. Záštitu nad projektem převzali:

RNDr. Miloš Vystrčil - senátora volebního obvodu 52 (okres Jihlava, Dačicko a Slavonicko)
Ing. Tomáš Škaryd - člen Rady Kraje Vysočina
Ing. Jaroslav Vymazal - primátor města Jihlavy
Mgr. Roman Fabeš - starosta města Telče

Trasa cyklojízdy se oproti loňskému roku mírně změnila. Celková délka trasy je cca 73 km, její podrobný popis naleznete zde:
http://www.nakoledetemvysocinou.cz/trasa-cyklojizdy/

I v letošním roce je startovné dobrovolné. Výtěžek ze startovného a ze sponzorských darů bude věnován na podporu onkologicky nemocných dětí. Polovina výtěžku bude věnována nadačnímu fondu Na kole dětem, který prostředky použije na financování rekondičních pobytů onkologicky nemocných dětí. Druhá polovina pak připadne pediatrickému oddělení Nemocnice Jihlava, které z vybrané částky pořídí pulsní oxymetr HOYER, přístroj na měření tepové frekvence a procenta kyslíku v krvi.

Zařadili jsme ale i několik novinek. Protože jsou mezi účastníky i cyklisté z Jihlavy a okolí, chtěli bychom jim vyjít vstříc a usnadnit jim dopravu do Telče a zpět. Pro zájemce nabízíme možnost autobusové přepravy. Kapacita autobusu je omezená, 49 osob na sezení, 30 kol do vleku. Vzhledem k tomu, že máme na organizaci cyklojízdy omezené finanční prostředky, jednalo by se o službu placenou, a to ve výši 70 Kč za 1 cestu (vč. přepravy kola). Pokud byste o danou službu měli zájem, nahlaste se, prosím, buď na tel.č. 775195135, nebo na emailu
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Doprovodný program také letos nabídne víc. Mezi ty, kteří se rozhodli naši akci podpořit patří i hudební skupiny Indienami a ROS3S, které po příjezdu pelotonu zpět do Telče zahrají na telčském náměstí. Bez nároku na honorář! Přijdete si je poslechnout? Vstupné je zdarma, na místě bude možnost dobrovolně přispět na onkologicky nemocné děti do naší kasičky. Výtěžek z celé akce bude předán zástupcům nadačního fondu a pediatrického oddělení v závěru koncertu. Kromě koncertu proběhne také přednáška pana Josefa Zimovčáka o činnosti jeho
nadačního fondu a jeho zkušenostech s jízdou na vysokém kole.

Registrace na cyklojízdu je možná do 1.9.2012. Není povinná, ale doporučená - registrováním si zajistíte občerstvení na trase a navíc budete zařazeni do slosování o věcné ceny, které proběhne po příjezdu na náměstí v Telči.
Registrovat se můžete zde: http://www.nakoledetemvysocinou.cz/registrace2/.

Doufáme, že se nám v letošním roce podaří oslovit ještě více účastníků a s jejich pomocí vybereme vyšší finanční příspěvek než loni, kdy se za pomoci 150 účastníků a sponzorů podařilo vybrat 40 910 Kč. Budeme rádi, pokud zvážíte i letos účast na našem projektu a případně přizvete i Vaše přátele a známé.

Za organizační tým,

Lucie Doanová
CoDoMa, o.s.
775195135
www.nakoledetemvysocinou.cz

 

Monínec Kooperativa CUP 2012 - poděkování

12.4.2012

Velice děkujeme rodičům Jirsovým, Pojišťovně Kooperativa a společnosti Catherine s.r.o. za finanční dar 140.000,-Kč.

Dar je určen na podporu akademických klinických studií pro léčbu dětí s maligními lymfomy na Klinice dětské hematologie a onkologie FN  Motol.

 

 

Monínec Kooperativa Cup 2012

15.2.2012

MONÍNEC KOOPERATIVA CUP 2012

základní informace

Sport centrum Monínec - lyžařská škola MARO pořádají v zimní sezóně 2011 / 2012 za podpory sponzorů a partnerů charitativní závod Moníenc Kooperativa Cup 2012. Závod pro širokou veřejnost se uskuteční 18.3.2012 na velké sjezdovce ski areálu pod heslem: "Vyhraj svůj těžký závod!"
Výtěžek sportovní akce bude věnován občanskému sdružení HAIMA CZ, o.s., na podporu léčby dětských pacientů na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol, Praha.
Bude zajištěn doporvodný program za účasti známých sportovců, osob kulturního i společenského života, soutěže a program pro děti.

Pro účastníky a vítěze jsou připraveny hodnotné ceny.


propozice

VEŘEJNÝ CHARITATIVNÍ ZÁVOD - MONÍNEC KOOPERATIVA CUP 2012

heslo: "VYHRAJ SVŮJ TĚŽKÝ ZÁVOD!"

Závod pro širokou veřejnost v superobřím slalomu na sjezdovce Monínec s hodnotnými cenami a bohatým doprovodným programem.
Zaplacením startovného každý účastník závodů přispěje občanskému sdružení HAIMA CZ, o.s., na podporu léčby dětských pacientů na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol, Praha. Akci mohou podpořit i ostatní lyžaři nebo návštěvníci arálu a zaplatit symbolické startovné na číslo účtu. číslo účtu
Pořadatel » Sport centrum Monínec - lyžařská škola MARO
Místo konání » Ski areál Monínec
Datum konání » 18.3.2012
Disciplína » Superobří slalom (velmi lehký)
Kategorie » A - muži, B - ženy, C - děti od 10 do 15 let
Startovné » dospělý 300 Kč, dětí 150 Kč.
Přihlášky » On-line formulář zde

» nebo osobně v průběhu zimní sezóny ve Sport centru Monínec
UZÁVĚR PŘIHLÁŠEK - v sobotu 17.3.2012 v 19:00 hod.


Časový program závodu
8:00 - 9:00 » prezentace, vyzvednutí startovních čísel
8:30 - 9:30 » prohlídka tratě
10:00 » start závodu
15:00 » poslední závodník na trati
15:30 » vyhlášení výsledků


Pravidla závodu
  • Pořadatel závodu si vyhrazuje právo na případné změny v rozpise, nebo časovém programu, budou-li to vyžadovat povětrnostní podmínky, nebo jiné závažné důvody.
  • Při prezentaci 18.3.2012 8:00 - 9:00 hod., každý soutěžící podepíše písemné prohlášení k závodu a obdrží startovní číslo. Za osobu mladší 18 let podepíše prohlášení zákonný zástupce.
  • Pro všechny účastníky závodu je povina ochranná přilba.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo nepřipustit na start účastníka s nevhodnou výzbrojí a ty účastníky, kteří budou pod vlivem alkoholu, omamných látek či jinak nezpůsobilí.
  • Závodníci, činovníci a diváci se zúčastňují tohoto závodu na vlastní nebezpečí. Pořadatel nepřebírá odpovědnost za úrazy způsobené během závodu.
 

Eliška Bučková pózovala pro dobrou věc

2.11.2011

Česká Miss 2008 Eliška Bučková, herečka seriálu Vyprávěj Andera Kerestešová a modelka Veronika Stupková spojily své síly a pózovaly fotografovi Jozefovi Poláškovi. Nejednalo se ovšem o obyčejné focení, výtěžek z prodeje těchto grafik půjde na dobrou věc. Šaty na focení zapůjčila módní návrhářka Jana Jandová, vizáž zajistila  vizážistka Simona Bártová. Jedná se o další sérii z uměleckého cyklu Invekto, tentokrát pro virtuální galerii help a pro občanské sdružení Haima. Grafiky si můžete zakoupit na internetových stránkách galerie.

 

HAIMA CZ pomáhá nemocným dětem již 20 let!

26.9.2011

V roce 1991 vzniklo při Fakultní nemocnici Motol v Praze 5 občanské sdružení, které si dalo za cíl pomáhat onkologicky a hematologicky nemocným dětem – HAIMA CZ. Za 20 let svého působení se této „neziskovce“ podařilo navázat spolupráci s odbornými institucemi jako jsou Banka pupečníkové krve, Národní registr dárců kostní dřeně, Laboratoř molekulární genetiky, nebo Laboratoř buněčné biologie. Ve svém jubilejním roce 2011 spojilo sdružení HAIMA své jméno i s prostředím profesionálního sportu. 19. září zahajuje Nadace České pojišťovny ve spolupráci s Asociací profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) charitativní aukci atraktivních hokejových dresů a jiných předmětů, a výtěžek akce poputuje právě na pomoc občanskému sdružení HAIMA CZ.

Bujaré oslavy významného jubilea se však nechystají. Jak říká předsedkyně výkonného výboru MUDr. Dita Tichá: „Občanské sdružení je pro nás především prostředníkem ke snadnějšímu získávání prostředků na pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. Dvacet let oslavíme nejlépe tak, že se nám podaří vybrat ještě více peněz, které budeme moci ještě lépe investovat.“

Celý článek...

 

Putování s huculem 2011

26.9.2011

hucul v MotoleNemocnice v pražském Motole zažila, co ještě nikdy ne. Mnozí nevěřili svému zraku, ani sluchu. Ve výtahu a po chodbách tohoto zdravotnického zařízení se totiž pohyboval a vesele řehtal pravý nefalšovaný huculský kůň s příznačným jménem Ufo. Nebylo to jen tak, protože v pondělí  19. září Ty-já-tr  v Motole nejen hrál Tylovu Fidlovačku, stejně jako v létě, ale také předával peníze, které jsme v rámci letošního Putování s huculem pro zdejší organizaci HAIMA (www.haima.cz) vybrali.  Peníze  za všechny převzal profesor MUDr. Jan Starý, DrSc., přednosta kliniky dětské hematologiie a onkologie UK a FN Motol. A pak už se dětští pacienti, ale také lékaři a další dospěláci bavili při představení Fidlovačky.  A kolik že se letos vybralo?! Rekord – plných 17. 520 Kč a 1 Euro. Paráda, ne?!
P.S. Za pomoc děkujeme Lešovi Leiskému a Hucul Clubu Zmrzlík

fotogalerie

www.huculclub.cz

 

Tankisté z Přáslavic připravili program pro děti, které přemohly rakovinu

11.7.2011

Haima CZI v letošním roce byl začátek prázdnin u tankistů ve znamení spolupráce s občanským sdružením HAIMA, které pomáhá lidem, jež úspěšně prodělali onkologickou léčbu a poprali se se zákeřnou nemocí – rakovinou v jakékoliv podobě.

Děti, které navštívily tankisty letos, za sebou mají vítěznou bitvu a pomalu se vrací do normálního života – do školy, ke kamarádům, známým, koníčkům, ale také k povinnostem. Aby měli tento návrat lehčí, organizuje pro ně občanské sdružení HAIMA takzvané rekondičně-rehabilitační pobyty, jejichž náplní je nejen naučit mladé lidi větší soběstačnosti, posílit jejich fyzickou kondici pomocí různých sportovních zápolení a soutěží (plavání, výlety), ale zvýšit také jejich sebedůvěru. „Během těchto pobytů zjistí, že aktivity, které zvládnou jejich vrstevníci, dokáží také, a stejně dobře. Nezabere jim to ani více času, jsou moc šikovní,“ shodují se vedoucí rekondičních pobytů.

Celý článek...

 

Pošli příběh – Cena Nadi Urbánkové

13.4.2011

 

Pošli příběh – Projekt pro všechny, kteří bojovali či bojují s rakovinou

www projektu

leták projektu

 

Pošli příběh – Cena Nadi Urbánkové je nový projekt Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, jehož cílem je prostřednictvím konkrétních příběhů pomoci těm, kteří svádějí boj se zákeřnou rakovinou. Patronkou projektu je zpěvačka Naďa Urbánková, která má s tímto onemocněním své osobní zkušenosti. Zapojit se do něj mohou všichni, kteří se buď na vlastní kůži či prostřednictvím někoho ze svého blízkého okolí s rakovinou setkali.

 

Putovní výstava fotografií Pavly Hodkové jako inspirace ke vzniku projektu Pošli příběh

V roce 2010 zahájila Nadace Rakovina Věc veřejná putovní výstavu fotografií Pavly Hodkové s podporou Jana Saudka, jejímž tématem byly osudy lidí, kteří se setkali s rakovinou. Na uměleckých fotografiích jsou zachyceny osobnosti jak z veřejného, tak neveřejného života společně se svými konkrétními příběhy. Výstava proběhla postupně v mnoha městech a pro velký úspěch pokračuje i v letošním roce. Doplněna byla navíc výpravnou knižní publikací s příběhy a fotografiemi, kterou je možno zakoupit na www.piklio.com/vecverejna. Výtěžek  z prodeje je poukázán na konto Nadace RVV.

Právě tato úspěšná výstava inspirovala pracovníky Nadace RVV k práci na dalším projektu, který si klade za cíl oslovit pokud možno co nejširší veřejnost a prostřednictvím osobních příběhů tak dodat odvahu a naději těm, kteří v současné době s rakovinou bojují. Zároveň chce také upozornit na to, že v souvislosti s rakovinou není lhostejnost na místě.

Celý článek...

 

Tisková zpráva k charitativní akci „2010 lampiónů štěstí z vánočního Zlína“

22. 12.2010

Sunvi s.r.o.
Marketingová společnost se zaměřením na sport, kulturu a charitu
Ředitel: Ladislav Kocián
Tyršovo nábřeží, Zlín


Ve středu 22. Prosince 2010 byla na tiskové konferenci oficiálně představena vznikající marketingová společnost Sunvi, která si vzala za cíl několik nelehkých úkolů. Kromě podpory mládežnického sportu a směřování dětí ke sportu jako takovému, je jedním z pilířů jejích zájmů také výrazná podpora charitativních organizací.
Díky takto nastavenému poslání vznikl začátkem prosince projekt „2010 lampiónů štěstí z vánočního Zlína“ a již předem bylo jasné, že jeho výtěžek bude v předvánočním období rozhodně věnován některé z organizací zabývajících se charitou.
„Haimu CZ jsme si vybrali, protože právě tato organizace, přesněji paní doktorka Reichlová a s ní spolupracující výborní lékaři velmi pomohli přímo v naší rodině a za to jsem jí upřímně vděčný.“ řekl jednatel společnosti EkoSolar František Trubačík, jeden ze zakládajících členů Sunvi.
Více než tisíc obyvatel Zlína přišlo společný projekt podpořit a po slavnostním ohňostroji vypustili 22. prosince k předvánočnímu nebi přes 2 tisíce lampiónů štěstí. Při večerním programu byla následně vyhlášena vybraná částka, kterou František Trubačík dorovnal do konečné výše 100.000 korun českých pro Haimu CZ.
„Jsme velmi rádi, že jsme touto cestou mohli Haimě pomoci a věříme, že to zdaleka není náš poslední společný projekt.“ řekl ředitel společnosti Sunvi Ladislav Kocián.

 

Tisková zpráva k 20. výročí programu transplantací kmenových buněk krvetvorby u dětí.

11.6.2009

Transplantační jednotka
Klinika dětské hematologie a onkologie
Přednosta: prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.,
Fakultní nemocnice v Motole a 2. lékařská fakulta UK v Praze
V Úvalu 84, 150 06, Praha 5 – Motol

V roce 2009 přesáhl počet celosvětově registrovaných dobrovolných dárců kmenových buněk krvetvorby 13 miliónů. V roce 1989, kdy byl ve Fakultní nemocnici v Motole zahájen program transplantace kostní dřeně u dětí, byla transplantace od nepříbuzenského dárce stále ještě považována za experimentální metodu. První taková transplantace byla úspěšně provedena teprve v roce 1973, v roce 1974 byl založen první registr dárců (Antony Nolan registry) a téhož roku evropská společnost pro transplantaci kostní dřeně (EBMT). Dárcem byli v naprosté většině sourozenci shodní v základních transplantačních znacích.

U zrodu transplantačního programu u dětí v tehdejším Československu stál prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., nynější přednosta Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v Motole. Hned zpočátku usiloval o vybudování sítě spolupracovníků z dětských pracovišť v rámci celé republiky, kteří by včas podchytili pacienty indikované k transplantaci a měli vhodného sourozence k darování. V průběhu 20 let, které uplynuly od vzniku tohoto programu, bylo transplantováno na dětské transplantační jednotce více než 100 dětí vlastním štěpem, dalších téměř 170 dětí štěpem od rodinného dárce a více než 200 dětí štěpem dobrovolného dárce z registrů po celém světě. Více než 25 dětí bylo transplantováno s použitím pupečníkové krve zdravého dárce. Za zmínku stojí, že pětina nepříbuzenských dárců pochází z českých registrů (Praha a Plzeň) a pětina jich pochází z amerického kontinentu. A jestliže v počátcích byla úspěšnost transplantace kolem 45%, v současné době se ustálila na 70-80%. K nesporným úspěchům tohoto programu rovněž patří, že v současnosti je téměř pro každého pacienta možno včas najít vhodného dárce k transplantaci, ať již v rodině, registrech dárců či bankách pupečníkové krve.

Celý článek...

 

Zima s Haimou 2009

10.4.2009

Lyžák. Při pronesení tohoto slova se občas stále ještě osypávám. Ne proto, že bych nebyl příznivcem zimních sportů, naopak. Vzpomínky mě ale ženou nějakých 6 let nazpět, kdy jsem byl spolu s ostatními studenty prvního ročníku nejmenovaného středočeského gymnázia nahnán do nijak zvlášť přitažlivé ubytovny kdesi za Železnou Rudou. Když si naše parta adolescentů se záchvaty smíchu přečetla na nástěnce denní režim, který sestával prakticky pouze z „příprav“ (Za všechny: Příprava na odchod na oběd. Odchod na oběd. Oběd. Příprava na odchod z oběda. Odchod z oběda. Příprava na polední klid. Polední klid……každá z činností přitom měla svou na vteřinu přesnou časovou dotaci…), bylo veselo. Když jsme zjistili, že je to míněno smrtelně vážně a že vrcholem smyslu pro humor našich učitelů bylo promítání 90 minutového filmu o přenášení váhy a točení na lyžích z osmdesátých let, veselost nás počala poněkud opouštět….

Ne na každý lyžařský kurz je ale nutné vzpomínat takhle. Nemusíte být zrovna sněženkami a machry, abyste si týden na horách užili. Stačí být haimákem nebo haimačkou. Kdo že to ti haimáci jsou a co dělají? Jezdí už skoro 20 let na letní a zimní tábory se sdružením Haima, www.haima.cz , kde se učí lyžovat, chodí plavat, jezdí na kole, hrají fotbal, vyráží na výlety a tak dále a tak podobně. Je jim šest, jednadvacet, ale klidně i přes padesát. Jsou z celé republiky od Plzně přes Prahu a Brno až k Ostravě. Chodí do školky nebo na zdrávku, studují strojařinu, pracují v novinách nebo třeba v pojišťovně. Spojuje je jedna jediná, o to ale zásadnější věc. Tou je Klinika dětské hematoonkologie v Praze – Motole. Takový haimák totiž většinou prodělal leukemii, ze které se dostal díky obětavosti a péči motolských doktorů a sester, občas podstoupil transplantaci kostní dřeně, často je ale se sdružením Haima svázán úplně jinak.

Celý článek...

 

15. výročí programu transplantací kostní dřeně u dětí

1.12.2004

Dne 23.11.2004 se již podruhé scházejí děti a dnes již také mladí lidé, kteří v období let 1989 - 2004 podstoupili úspěšnou transplantaci kostní dřeně na našem pracovišti. Poprvé se setkali před 5ti lety na Ruzyňském letišti, dnes se scházejí v Trojském zámečku.

Program transplantací kostní dřeně (kmenových buněk krvetvorby) byl zahájen před 15ti lety na bývalé II. dětské klinice FN Motol, v rámci hematologického oddělení. Mimo tehdejší NDR byla tato jednotka ještě na několik dalších let jediným pracovištěm svého druhu v bývalých socialistických zemích. Do roku 1995 zde byly transplantovány i děti ze Slovenska. V únoru 2004 spojením hematologického oddělení II. dětské kliniky a Transplantační jednotky s Klinikou dětské onkologie vznikla současná Klinika dětské hematologie a onkologie FN Motol.

První transplantace se uskutečnila 28. listopadu 1989. V té době pětiletý chlapec byl úspěšně transplantován od svého bratra pro pokročilou fázi akutní leukémie. Dnes je mu již 20 let a je zcela zdráv. Od té doby podstoupilo na této jednotce transplantaci od sourozence cca 150 dětí, dalších více než 80 bylo transplantováno štěpem nepříbuzného dárce z mezinárodních registrů. Již 14 dětí bylo transplantováno s použitím pupečníkové krve zdravého sourozence (7) či nepříbuzného dárce (7). Nejmladšímu dítěti, transplantovanému na naší jednotce, byly v době transplantace dva měsíce.

Na Klinice dětské onkologie byl zahájen program autologní transplantace krvetvorných buněk v roce 1992. Zpočátku probíhal samostatně, od roku 2003 pak byl spojen s dárcovskou transplantací v nové transplantační jednotce. Autologní transplantaci podstoupilo v Motole více než 250 dětí, indikací byly většinou zhoubné nádory.

U většiny dětí byla transplantace dárcovské kostní dřeně provedena pro různé formy akutní či chronické leukémie, řada dětí byla však transplantována i pro těžké vrozené nebo získané poruchy krvetvorby, vrozené těžké poruchy obranyschopnosti a některé vrozené metabolické vady.

Postupem doby se významně mění struktura dárců. Vzhledem k úbytku dětí klesá šance na nalezení dárce v rodině. Počet transplantací, kde je dárcem vhodný sourozenec, proto dlouhodobě spíše mírně klesá. Významně ale stoupá počet dětí, transplantovaných od dárců nepříbuzných z českých, ale i zahraničních registrů (Německo, Francie, Itálie, Anglie, USA, ...). Transplantace od takových dárců je složitější a rizika komplikací jsou větší. Přesto se na našem pracovišti úspěšnost transplantací v posledních letech již neliší při použití sourozence či nepříbuzného dárce. Dosahované výsledky jsou, a to bez nadsázky, především vzhledem k dlouhodobé zkušenosti transplantačního kolektivu, plně srovnatelné s předními evropskými dětskými transplantačními centry.

Celý článek...

 

Terezínští umělci podpořili dárkem děti trpící nemocemi krve

7.1.2002

Občanské sdružení M.E.C.C.A. se rozhodlo pomoci dětským pacientům hematologického oddělení II. dětské kliniky Fakultní nemocnice v Praze - Motele.. Sdružení M.E.C.C.A. tím dokáže, že síla lidskosti je v tom, že ten kdož sám potřebuje dokáže pomoci tomu, kdož potřebuje více. Dárkem předaným dětem trpícím nemocemi krve v pondělí na svátek Tří králů bylo čtyřicet dílů stavebnice Stavebnice se především zaměřuje na podporu kreativního myšlení. Dosavadní lékařské posudky na význam stavebnice pro motivaci dětské fantazie vyznívají maximálně příznivě. Jednotlivé části stavebnice se navzájem dají kombinovat a spojovat do tvarů jak abstraktních, tak konkrétnějších. Ve své největší možné velikosti už stavebnice přestává být zábavnou hračkou, ale přebírá komunikační potenciál sochy-objektu.

V pomyslných úlohách biblických tří králů se v herně hematologického oddělení dětem představili primář oddělení Doc. Komrský, členka sdružení Haima PhDr. Věra Reichlová a předseda správní rady M.E.C.C.A. Mgr. Petr Larva. Slavnostnímu předení byla přítomna rovněž tisková mluvčí Fakultní nemocnice Motol paní Mgr. Eva Jurinová, která si spolu s ostatními se zájmem prohlížela co lze se stavebnicí všechno provádět.

Největšího zájmu všech přítomných se těšila pozornost dětí, kteří se neváhali okamžitě pustit do stavby ruzných objektů, které jim stavebnice nabízí.

Podle vyjádření tiskového mluvčího M.E.C.C.A. Mgr. Tomáše Kopečného se zástupci sdružení a hematologického oddělení dohodli, že předání Tříkrálového daru není poslední společnou aktivitou.

V Praze 7.1.2002

Mgr. Tomáš Kopečný
P.R.manager M.E.C.C.A

 

Ve spolupraci s Agipem jsme vydali následující text - "Pomoc dětem s poruchou krvetvorby"

30.10.2002

Běžná nemoc je fenomén, se kterým se lidstvo naučilo žít.Jsou to diagnózy, které v nás budí pocity bezmoci. Mezi ně patří poruchy krvetvorbz, konkrétně skupina leukémií. Je to jedno z nejčastějších onkologických onemocnění dětského věku. Každoročně bez zjevné příčiny postihne u nás přibližně sto dětí.

Jsme lidé a není nám lhostejné,když někdo nezaviněně trpí, zvláště pak, jde-li o naše děti. Jako občanské sdružení HAIMA od roku 1991 pomáháme dětské hematologii v pražské motolské nemocnici. Za účasti psychologů, výtvarníků a dalších dobrovolníků vyplňujeme čas dětí, vedeme speciální rekondiční pobyty odlečených dětí v přírodě. Podporujeme registry kostní dřeně a banku pupečníkové krve.

Léčba a péče o děti spotřebují mnoho peněz. Vedle velkých sponzorů jsou pro nás velkou pomoci i třeba menší, ale upřimně darované peněžní částky. Za tím účelem byla podle zákona č. 117/2001 Sb. zahájena veřejná sbírka s určením výnosů pro činnosti patřící do základního poslání Haimy. Sbírka byla schválena rozhodnutím ODPC Magistrátu hl.m.Prahz dne 7.12.2001 pod č.j. MHMP 167534/2001/DPC-1 a byla podle zákona řádně oznámena všem obecním úřadům, v jejichž katastru se přenosná pokladna nachází.

Pomozte našim dětem i Vy

Příspěvkem vhozeným do zvláštních pokladen umístěných na vybraných čerpacích stanicích Agip můžete pomocí zachranit dětský život. Vybrané finanční částky budou periodicky po komisionálním výběru poukazovány na účelové konto Haima Praha, účet 7777777777/0600, vedený u GE Capital Bank v Praze 1
Děkujeme za Vaši pomoc
Haima - Unie pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby,


Hematologické oddělení II.dětské kliniky v Praze 5 - Motole,
IČO: 18629059
registrace u MV ČR VS/1-1/6 428/91-R